Skrytá každodenní nebezpečí pro zdraví

autor: | Úno 12, 2022 | Nezařazené

SKRYTÁ KAŽDODENNÍ NEBEZPEČÍ PRO ZDRAVÍ

Voda

Nové nebezpečí. Pijeme ji každý den a víme, co se v ní objevuje? V Česku máme kvalitní vodu z kohoutku. Dle měření v různých krajích je malý výskyt patogenů, chemikálií a chlóru. Tak v čem je problém?

V chlorování kohoutkové vody, mixu chemikálií, jejich reakcemi, nanočástice, mikroplasty. Konspirátoři jsou umlčování, že nejsou studie na vliv chlóru v takovém malém množství v jakém je ve vodě. Ano, dejme tomu. Ale co už se ví, že chlór samotný nevadí, vadí jeho sloučeniny s aromatickými uhlovodíky, kdy tvoří např. chloraminy, které u plavců v bazénech můžou způsobovat astma (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20807384/).

Co vodě chybí? Život a minerály. Měkká voda s nízkým obsahem vápníku a hořčíku je spojována s vyšším výskytem mozkové mrtvice (https://vesmir.cz/cz/on-line-clanky/2014/08/i-pitna-voda-muze-skodit.html). Já dodávám, že je kyselejší a díky tomu neplní svou funkci jakou vždy plnila – hydratovat a neutralizovat zplodiny našeho organismu.

Energie vody je mrtvá, jako chemikálie možná obstojí. Snažíme se ji všemožně čistit, ale jako zdroj životní síly nikoli. Vždyť dnes už všichni ví, že má voda paměť. Pokusy s krystalky ledu, účinky autopatie a homeopatie na zvířatech a jiné. Voda z plastu snad nepotřebuje komentář.

Doporučuji v prvé řadě filtraci, doplnění minerálů a na život vody její spinování, modlitby, afirmace, symboly, včelí úl nebo přírodní studánky.

Vzduch

Syndrom nemocných budov, znečištění ovzduší elektrárnami, auty, letadly, zkrátka průmyslem. Bez vzduchu vydržíme ještě méně než bez vody a kdo dbá na jeho kvalitu nebo břišní dýchání?

Zmínil bych dva hlavní problémy. Jedním z nich je „vydýchaný“ vzduch v místnostech. Doporučuji častěji větrat. Tím člověk i vstane ze židle, tento pohyb je sice malý, ale vědci prokázali menší výskyt hypertenze a srdečních poruch, pokud se člověk hýbe po půlhodinových intervalech mimo svůj počítačový stůl.

Klimatizaci vidím jako zlo. Vzduch vysušuje, filtry nikdo nemění, rozdíl teplot vevnitř a venku.

Respirátory jsou opravdu potřeba? To mi nepřísluší hodnotit. Pokud je někdo nosí stále, tak ještě více dýchá svůj oxid uhličitý, ještě více se narkotizuje. Poškození nosní sliznice, chronické záněty dutin, nedostatek imunity vůči běžným respiračním virům ve společnosti atd. atd. Plísně v respirátorech se množící. Tah gumiček za uši má vliv na myofasciální rovnováhu těla. Fyzioterapeuté ví, že promnutí ušních boltců uvolňuje zádové svaly. Aurikoluterapie je druh akupunktury, která léčí celého člověka pomocí jehliček na uchu.

Plísně

V respirátorech, vzduchu, potravinách, vodě. Je to normální, jsou všude. Léčitel páter Ferda jim dával za vinu většinu nemocí. Celostní lékaři o nich ví a také je obviňují z nemocí. Proč o nich neslyšíme? Protože léky proti nim nejsou nebo nejdou vytvořit aniž bychom si ublížili. Zkoušeli jste dostat plísně z vlhké zdi? Musí se použít hodně jedovaté chemikálie a i tak se jich nemusíme zbavit.

V našem těle se nacházejí hlavně v plicích, střevech, urogenitálním traktu jako normální součást mikrobiomu těchto sliznic. Pokud není v rovnováze, tak se začínají množit. Když je člověk má na nehtech, tak jen poukazují na problémy s okysličením, prokrvením periferních částí těla, poruchu imunity. Plísně poškozují játra a proto se snažme aspoň těm v potravinách vyhýbat. Bohužel jsou potraviny baleny v plastech a tak hlavně oříšky na ně trpí.

Zubní pasta

Jestliže nespočet alternativních metod léčí pomocí jemných metod fungující přes sliznici dutiny ústní, tak mě zajímá, co si do té pusy strkám každý den. Je jedno, jestli věříte bachovým esencím, homeopatii, autopatii, Schüsslerovým solím. Můžete věřit indickým očistným procesům oleje v ústní dutině, které mají svůj důvod v ájurvédě – indické tradiční medicíně. A jestli nevěříte, tak vždycky nějakou pastu spolknete. Proč to vadí? Minimálně kvůli fluoru v pastě. Fluor je jedovatý stejně jako chlór. Prý ale omezuje výskyt zubních kazů. Zeptejte se svého zubního lékaře a řekne vám, že nejdůležitější je mechanická očista zubů, mikrobiom ústní dutiny, minerály a tím se dostáváme k jídelníčku a pití.

How to Brush Your Teeth - Shady Grove Point Dental

Oblečení

Vyrobené v číně s tuny chemikálií na nich a v nich. Levné nebo drahé oblečení to je jedno. Doporučuji přírodní barvy a materiály, tzn. bavlna, len, hedvábí atd. To, co máte na sobě interaguje s pokožkou a jejím mikrobiomem celý den, celý týden, celý měsíc, celý rok. Vlhkost, která pod oblečením vzniká se počítá rovněž. Atopici mohou povídat, jaké materiály si musejí na kůži vybírat. A my, co nemáme s kůží problém tyto věci ignorujeme. V tomto článku nad tím chci varovat. Důkazy jako vždycky nemám, taková epidemiologická studie by byla i neproveditelná. A nikdo by na tom nevydělal…

How to Wash Jeans (Hand and Machine Wash) - Oh So Spotless

Naše myšlenky

Každý den jsme s nimi. Každý den je posloucháme a v lepším případě o nich nevíme. V horším nás ovládají a způsobují psychické potíže. Toto není článek zaměřený na ně, ale někdy pro srandu je dobré si přes den myšlenky zapisovat a uvidíte, co za jedy si na sebe každodenně házíme. Doporučuji prostor na bezmyšlenkové chvíle – ruční práce, meditace, zahradničení, malování apod.

Rádio, zvuková kulisa

Přijímáme neustálé informace a zvukové podněty. Toto je jeden z důvodů přetížené mysli a slabých nervů populace. Čím hlasitější, tím horší. Je jedno, jestli máte v libosti hezké frekvence nebo tvrdý rock. Vše na nás působí a nemůžeme naslouchat našemu nitru.

Mobil v kapse

Studie, které by dokazovaly vznik rakoviny existují (hlavně mozku) a stejně tak studie, které to vylučují. Stručně řečeno, byl jsem s odborníkem telekomunikace, který dělal vlastní studie ve vysokoškolských laboratořích a už mobil v kapsách nenosí. Výsedky se bojí vydat, líbí se mu jeho klidný život.

Elektromagnetické záření

Opět konspirace nebo realita. Nechám na vás. Existuje několik případů, kdy se díky odstínění všech polí lidé uzdravili. Zdroje už nemám. Vím ale, že zásuvka pod postelí má vliv na spaní. Vím, že ptáci migrují díky orientaci magnetického pole země a vím, že zhůvěřilosti lidského plémě neznají mezí. Sadomaso sítě pětgé tak zamávají s neviditelným polem Země a přírody, že než nám to dojde, bude pozdě. A Muskovy satelity na oběžné dráze střílící „internet“ na povrch Země je taky megalomanské psychopatství. Přitom se všechny tyto projekty tváří mile s tím, že to my lidé sami chceme. Jistěže, když způsobily v lidech závislost.

Facebook, internet

Jako s rádiem, tentokrát vizuální a myšlenkové stimuly. Naprosto zbytečné. Vždycky si představím své prarodiče, kteří zábavu měli s harmonikou po sklizni. Do té doby byly jejich informace drby sousedů a možná noviny. Od nepaměti se snaží vládnoucí vrstvy dostat do hlavy svých poddaných. Knihtisk, rádio, televize, internet tomu pomáhají. Přijde virtuální realita a …

To, že sociální sítě a interakce na nich způsobují dopaminovou závislost se ví. A co se děje? Nic. Všichni rádi naskáčou do virtuální reality a mezitím opravdový lidský život a materiální bohatství Země budou brát ti, co nás zmanipulovali.

Cizí emoce

Nás ovlivňují také. Ztotožníme se s prožíváním druhých lidí. Hlavně je to ale v případech seriálů, filmů, článků, knížek a dalších vjemů. Je to paradoxní, protože právě proto se člověk na televizi dívá, aby se cítil trochu lépe. Problém je v tom, že tím utíká od vlastních pocitů, které je třeba zpracovat a pochopit je odkud se berou. A také v tom, že se dobrovolně necháme emocionálně ovlivnit zprávami, horory, dramaty, akčními filmy a komediemi. Mozek pokaždé reaguje stresově. A tak si způsobujeme stres navíc. Jakoby nám nestačil ten náš, který jsme si vytvořili přes den.

Podvědomá manipulace populace

To se děje právě díky vizuálním a sluchovým vjemům pod prahem vědomého zpracování. Tzn. buď rychle (ve filmu, seriálu) nebo neslyšně (zvuk). Další věcí je stokrát opakovaná lež ve zprávách, novinách, billboardech apod. A teď s kovidem jedou tyto propagandy tak moc, že němečtí nacisté byli slabý odvar. Už se ani nerozlišuje, co je pravda nebo ne. Zrychlená doba nemá čas.

Když si uvědomíte, že náš svět je tvořen našimi myšlenkami, zhmotněnou energií a když vidíte břišní operaci bez anestezie jenom v hypnóze, tak se můžete zamyslet, jestli vaše přání a potřeby jsou opravdu vaše. Zkuste všechno vypnout, digitální detox na dlouho.

Světelný smog během spánku

Týká se hlavně měst. Toto téma již začíná být ve veřejném zájmu, hlavně díky úspoře elektřiny a výdajů. Což je také dobré. Pak bychom ji nemuseli tolik vyrábět. Mimochodem, když jsme u těch elektráren, zmíním fosilní paliva. Český emigrant prof. Smil je realista a futurolog. Jeho knížky hltají Bill Gates a Mark Zuckerberg. Víte, co tvrdí v roce 2016? „Ropy máme jen ve Venezuele nebo Kanadě na další stovky let dopředu, třeba v kanadských dehtových píscích je ropy stejně jako v Saúdské Arábii. Je pravda, že ta ropa je špinavější a její těžba je také náročnější a dražší, ale i to se už zlepšilo. Fyzicky ale nemůže dojít nikdy.“ (https://forbes.cz/popisuje-svet-jaky-skutecne-je-profesora-smila-hlta-zuckerberg-i-bill-gates/) A naštěstí teď lze vidět, jak celá zelená filosofie je jen manipulací vládnoucích vrstev. Bohužel jsou oslavovány psychopatky, kterým je dán prostor v médiích. Opět účelně. Ale zpět ke světlu.

Světlo během spánku působí na jeho kvalitu a tím na úroveň regenerace těla a mysli.

Uzemnění

Toto nám chybí. Kontakt s přírodou, zemí, stromy. Toto chci tak šarlatánsky popovídat. Gumové podrážky bot nás izolují. Pobyt v místnostech a betonových chodnících nás izolují. Máme málo volných elektronů a hodně protonů – jsme zakyselení. Příroda nám dává vše, mi to odmítáme. (ale stejně se k ní vrátíme)

Hugging trees is good for us! – Wild Tree Adventures

Jídlo

Je velká kapitola a je si ho každý vědom. Jen zde krátce zmíním vliv čerstvých surovin, vypěstovaných v přírodě pod sluncem. Bez éček. Vliv našeho rozpoložení a emocí během vaření a stravování. Opět platí to, co pro živou vodu. I krátká modlitba v jakémkoli náboženství má vliv na jídlo, které sníte. Proč? Protože se vysílá záměr a energie vděčnosti. Zkuste si uvědomit z čeho cítíte vděčnost. Máte zuby, máte co jíst, máte s kým to jíst, …