12.5. Nespavost a možnosti řešení

autor: | Dub 30, 2022 | Nezařazené

12.5. 18:00 – 19:30 v Celostním centru zdraví Živa v Ostravě (cesta zde)

Přednáška k objevení posledního dílku skládačky při neúspěšném řešení problémů nespavosti. Asi každý z nás zažil ty chvíle, kdy se nám nedaří usnout. Někoho to trápí jen někdy, někoho pořád a obráží všechny doktory a léčitele. Jaké je řešení?

Spánek představuje odpočinek

Pokud celý den za něčím spěcháte, pracujete, zapomínáte jíst, vozíte děti atd. atd. a nemáte nikdy za den čas si odpočinout, tak váš nervový systém je naučený na výkon. Neumí odpočívat a proto musíte dát do denního diáře CÍLENĚ odpočinek. Ideálně byste měli přes den 40% doby odpočívat (do toho se nepočítá spánek).

Nezpracované emoce dostávají slovo v klidu = spánku

Pokud jedete jako fretky, tak nemáte prostor si odžít různé emoce, které na vás přes den jdou. Ty ale musí někdy ven. Stádium před úzkostí a panikami je právě nespavost. Nebo už při nespavosti úzkostmi trpíte. Všechny jsou spojeny s nezpracovanými emocemi. Potlačení emocí probíhá i tak, že jdeme dělat něco, co se nám líbí. Jako například si zasportovat, do hospody nebo malovat a meditovat. Analyzující člověk potlačuje emoce svou logikou (což můžete vidět níže na příkladu muže, který nespal). Toto vše si vysvětlíme a ukážeme cestu.

Při spánku váš nervový systém pustí potlačené emoce ven, protože si chce zpracovat ty bloky, které jste vytvořili.

Nezpracované emoce souvisí s podvědomými traumaty. Podvědomé jsou takové, o kterých vůbec nevíme a přesto nás ovlivňují. Pociťujeme nevysvětlitelné vnitřní napětí, stažený hrudník, hučení v hlavě, bolesti žaludku, nespavost a další. V člověku jsou neustále projevy stresové reakce. Bohužel lidé hledají bylinky, léky, techniky dýchání a další. Tím neřeší skutečnou příčinu v hloubce, a proto se potíže pořád vracejí.

NEJPRVE ŘEŠIT MYŠLENKY A EMOCE. Ty souvisí s traumaty. Řešení neleží venku, ale uvnitř nás.

Na přednášce si vše řekneme a jaký první krok můžeme udělat k tomu, abychom problém nespavosti opravdu začali řešit do hloubky.

Osnova

  • Dělení nespavosti, možnosti řešení – rychlé a účinné, krátkodobé, dlouhodobé
  • Potlačené emoce jako jedna z důležitých příčin nespavosti
  • Stres – odkud se bere a jak souvisí se strachy
  • Traumata – reakce na nezpracovaný stres
  • Praktické cvičení na objevení podvědomých strachů

Cena: 300 Kč

Nespavost je komplexní problém, pokud se vám ji nedaří vyřešit, potřebujete najít chybějící článek léčby. Klasická medicína neřeší emoce ani podvědomí. No já se dívám na věci jinak, znám prakticky tato řešení a můžete mě vidět i v Praze na setkání s předním odborníkem na trauma dr. Gaborem Maté, protože jsem partnerem akce a už se těším. V referencích můžete najít i zpětnou reakci na minulý seminář na sny, který účastníkům přinesl aha efekty.

Takže pokud už chcete konečně vyřešit svůj problém, přijďte a najděte svůj směr.

Rezervace

Chcete-li přijít, prosím rezervujte si místo na přednášku na webu Celostního centra Živa v rezervačním systému: https://www.ziva-ova.cz/rezervace/  nebo SMS na číslo: 737 938 643. Děkujeme


Muž, který nespal

Al Herpin (1862-1947), Američan, který údajně přes 10let nespal. I když ho zkoumali horem dolem, tak nemohli potvrdit jeho tvrzení. Ví se jen to, že ho měli lékaři týden pod dozorem a opravdu nespal a nevypadal unaveně.

Na druhou stranu odmítl jet do Evropy na komplexní vyšetření, i když byl finančně motivován. Kdo by ovšem odjel od malého syna, když mu zemřela manželka. A víte od kdy nespal? Od její smrti. Jak říkal do novin: „… ten šok mi musel zasáhnout nervy, protože od té doby jsem nespal.“

Takto vypadá logický popis emoce = potlačené emoce a trauma. Muži jsou na toto více náchylnější, protože jsme společností vychováni, že musíme být silní, zodpovědní a být oporou. Vědomě si můžeme říci „stalo se, jedeme dál“, ale emoce nejdou zpracovat na logické úrovni. Potlačené pak vytvářejí zdravotní problémy.

Z PRAXE

Povím vám krátký popis příkladu z praxe. Klientka, která nemohla spát, měla mělký spánek, budily ji zvuky doma. Přestěhovala se, prodala a koupila nový byt. Myslela si, že to tím vyřeší. Ale nevyřešila, sousedi byli tišší, ale na zvuky byla stále citlivá, takže už ji vadily i jejich kroky. Chtěla byt prodat a koupit dům na samotě. V tom jsme se potkali a vysvětloval jsem ji, že se ji jen zrcadlí problém a dokud ho nevyřeší, tak si ho s sebou potáhne stále a kamkoliv. Zůstala v bytě, změnili jsme životosprávu, nasadili doplňky na míru a dva až tři dny se konečně celou noc vyspala. Ovšem další noci opět nespala. Když jsme poté šli do hloubky, objevili jsme mnoho vzorců chování, které ji znemožňovaly usnout a byly navázány na traumatickou příčinu z dětství… Trauma není to, co se nám stane, ale to, co se stane uvnitř nás následkem toho, co se událo. (Peter Levine). Konkrétně fyzické pošťuchování = hra jejího bratra a otce, když usla. Pro klientku to však bylo trauma. Jako takové bylo zapomenuto, ale uloženo a ovlivňovalo celý její život.


Stáhněte si ochutnávku přednášky!

Prezentace v pdf souboru o tom, jak nevyřešíte nespavost nebo co hodnotím jako mýtus.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.