Buněčné soli

Neboli tkáňové, Schuesslerovy (Schüßlerovy), biochemické soli

Historie

Zakladatelem/vynálezcem/terapeutem buněčných solí je lékař dr. W. H. Schuessler žijící v 19.stol. Návazal na teorii dr. S. Hahnemanna (homeopatie), dr. R. Virchowa (patologická anatomie), dr. J. Moleschotta (fyziologie). Dr. Schuessler sám homeopatický terapeut vyřkl myšlenku „Obnova buňky a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí“. Jeho teorii posadil na základě v té době moderních a uznávaných postupů. Dnes bychom to označili za pseudovědu, protože homeopatie je šarlatánství a fyziologie je věda. Nicméně pokud bychom postupovali jako dr. Schuessler a jako vědci svými pozorováními a pokusy dosahovali dobrých výsledků, tak je to léčba jako každá jiná.

Homeopatii viděl dr. Schuessler jako složitou, ač ji sám úspěšně praktikoval. Původní vědeckou práci proto publikoval jako „Zkrácená homeopatická terapie“. Prof. Virchow vyslovil domněnku, že choroba těla je chorobou buňky. (Kromě toho se dodnes učíme jeho závěry, např. znaky zánětu a podmínky vzniku žilní trombózy). Doc. Moleschot byl materialista a inspiroval dr. Schuesslera názorem, že nemoc buňky je způsobená ztrátou anorganických solí. K těmto myšlenkám pak přidal dr. Schuessler svou, kterou prakticky ověřil – aby buňky mohly minerál přijímat, musí být potencovaný (z homeopatické terminologie zředěný). Narozdíl od homeopatie neléčí podobné podobným, ale upravuje deficit minerálu v buňkách. Tedy mají schopnost zvýšení vstřebávání, vyrovnávání vnitrobuněčného deficitu minerálů, ovlivnit jejich pohyb, vylučování a celkovou rovnováhu.

Co to je?

Homeopatie je informační medicína, buněčné soli doplňují deficit. I když jsou homeopaticky ředěné (v šesté decimální potenci, D6), tak pořád obsahují molekuly minerálu. Např. v jedné tabletě Calc phos (firmy Biomineral) je 2,2 * 10e15 molekul CaHPO4 (zdroj viz níže). Dvanáct základních buněčných solí jsou sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, hořčíku s kyselinou fosforečnou, sírovou a chlorovodíkovou.

Ke dvanácti základním buněčným solí následovníci přidali doplňkové (zinek, měď, selén, jód, atd). Jednotlivé charakteristiky solí jsou popsány v literatuře. Standardní dávkování je 2 tobolky za den, v takovém případě je jedno balení na 3 měsíce. Buďto rozpustit v ústech nebo ve vodě a tu pozvolna popíjet. Důležitý je delší kontakt s čistými sliznicemi, aby mohl minerál přestoupit.

K čemu je používám?

Jako účinné podporu a doplnění potřebných minerálů (např. hořčík). Jako podporu k odkyselení a detoxikaci. K podpoře funkce buněk na základě potíží nebo jako preventivní podávání k udržení zdraví na základě astrologie. Používám především základní buněčné soli.

Dále je možno používat buněčné soli vnějším použitím (krémy, pasty atp). Z této formy používám zubní pastu k prevenci zubnímu kazu díky buněčným solím.
Biomineral Dent – zubní pasta obsahuje jen přírodní složky, bez chemických konzervantů a pomocných látek. Díky složení tak nedostáváme přes sliznici do dutiny ústní průmyslové jedy, ale naopak. Dle výrobce neškodná a bezpečná i při náhodném polknutí, s mátovou příchutí, nepěnivá. Obsahující komplex buněčných solí Calc fluor, Calc phos, Silicea, Kali phos, Ferr phos a kokosový olej s bělícím účinem pro každodenní péči o zuby a dásně.
Složení: voda, xylitol, uhličitan vápenatý, kokosový olej, hydrogenuhličitan sodný, extrakt z grapefruitových jader, xantánová guma, glycerol, éterický olej máty peprné a kadeřavé, éter olej citronového čajovníku, tkáňové soli
Balení: 75 ml, plast-hliníková tuba bez paměťového efektu (po vytlačení pasty není vzduch nasáván zpět )

Reference

Ukázka efektu buněčných solí ze skupiny na Facebooku (není můj klient):

„Bunkové soli sú súčasťou mojho každodenného predpisu v pediatrickej praxi už minimálne 8 rokov. Oceňujem ich skvelý liečebný efekt, ktorý je založený na regulačnom posobení, a teda stimulácii organizmu k optimálnej reakcii…“
MUDr. Jana Kaprinayová, pediatrička Bratislava

„Bunkové soli sa stali súčasťou mojej každodennej lekárskej praxe, či už v riešení gynekologických problémov, osteopénie, ale predovšetkým pri starostlivosti o tehotné. Mnohým mojim pacientkam pomohli k uzdraveniu. Dúfam a verim, že raz príde čas, keď sa liečba bunkovými soľami bude vyučovať v rámci štúdia medicíny na lekárskych fakultách.“
MUDr. Ľudovít Janek, PhD., gynekolog, Bratislava.

Cena

PřípravekCenaPočet ks
Buněčná sůl350,-1
Buněčné soli1000,-3
Zubní pasta180,-1
Více na:
tkáňové-soli.cz
vickywall.sk

Zdroje:
Truplová Brachňáková Ž., Trupl M. Bunkové soli, Biomineral 2018.
Kellenberger R., Kellenberger CH., Kopsche F. Minerální soli Dr. Schüsslera, brána k tělesnému a duševnímu zdraví, Fontána 2018. ISBN 978-80-7336-915-6.