Relaxace

Relaxace je o celkovém uklidnění. Technik je mnoho od mindfullness po psychowalkman. Nejsnazší cestou spojení vědomého a podvědomého je dech. Ten je ovlivňován mozkovými centry, které nejsou a jsou řízeny vůlí. Ne nadarmo prof. Grof vymyslel techniku holotropního dýchání pro změněné stavy vědomí. Dechová cvičení se praktikují ve všech tradičních učení osobního rozvoje. Ty duchovnější by se měla vést pod odborným dozorem lektora. Zde předkládám základní cvičení, které si můžete uzpůsobit. Jedná se o jógové dechové cvičení „čtverec“. O tom, co Vám podvědomě brání v odpočinku si povídáme v online kurzu. Ale nejprve krátké relaxační lesní video, které jsem natočil v jarním lesíku.

Dechové cvičení „Čtverec“

Toto dechové cvičení „čtverec“ pomáhá obnovit rovnováhu při stresu (sympatikus/parasympatikus), při pravidelném a dlouhodobém cvičení je spojeno s nižším výskytem civilizačních onemocnění. Působí akumulací CO2, které podporuje uvolnění, rozšíření cév, podporu trávení, vhodné před spaním.

Dýchá se nosem a cyklus je složený ze 4 částí: nádech – zádrž – výdech – zádrž. Než se začne dechový cyklus, udělá se nejdříve výdech. Poměr mezi čtyřmi částmi je 1:1:1:1. Zpočátku začněte 4sec intervaly. Dýchat do břicha, pro jednodušší představu přiložit ruku na břicho a dýchat do ní. Ruka i břicho se pohybuje.

Vydechněte a pak začněte 1.cyklus, který následně opakujete aspoň 3 minuty:
– nádech 4 sec
– zádrž 4 sec
– výdech 4 sec
– zádrž 4 sec –> znovu nádech 4 sec

Délka cvičení dle potřeby. Nahrávka slouží k vedenému dechovému cvičení, abyste nemuseli počítat, ale jen se soustředit na dech.

Principy zklidnění

logika

Nadměrná aktivita je vyčerpávající. Jestli chcete změnit vzorce a najít pocit klidu, tak se koukněte na stránku, kde o tomto problému hovořím. Můžete získat tipy na snadnější změnu vzorců chování.

V iluzi našeho ega

Namluvil jsem inspirativní kapitolu toltécké moudrosti. Nahrávka pojednává o našem egu, zamyšlení a nadhledu. Historií jeho tvoření a síle našich přesvědčení. K mluvenému textu jsem přidal hudební podkres přírody a může tak sloužit i k uspání.

logika

Uzemnění – zvukoterapie

Chcete v nejisté době cítit životní jistotu a stabilitu? Pojďte se naladit na vlnu plného uzemnění pomocí zvukoterapeutické nahrávky Soni Samiery Výtvarové. Uzemnění je základem života v přítomném okamžiku. Přináší nám různé benefity v podobě lepšího zdraví a propojení se svým tělem. Sám jsem ji vyzkoušel, přišla ke mě jako odpověď právě v období, kdy jsem toho měl hodně a potřeboval jsem být stabilní. Můžu ji tedy doporučit a kromě mě i náš pes, který si lehl vedle mě a sjednotil dýchání s rytmem nahrávky. Prociťte výhody uzemnění na vlastní kůži. Více informací na odkazu:

Nahrávku vytvořila Samiera:

​Jsem zvuková šamanka

Pracuji se silnou transformační energií, léčivými zvuky (tleskání, pískání, aj.) a speciálními pěveckými technikami (hrdelní a alikvótní zpěv), které ke mně přišly na mých cestách po Mexiku a Peru. Na svých cestách jsem navštívila mnoho energeticky silných míst, kde jsem prošla různými očistami, iniciacemi a rituály, které zásadně ovlivnily můj život a moji práci.

Ukázka tvorby Samiery